Vítáme Vás na stránkách Klubu vojenské historie 16. obrněné divize US Army.

Jsme parta kamarádů a naším koníčkem je vojenská historie, uniformy a technika z období Druhé světové války. Oživujeme historii pro vlastní radost i poučení široké veřejnosti. Naším cílem je představit americké vojáky, techniku a události podle dobových pramenů. Naším zájmem je především americká 16.obrněná divize, protože se přímo podílela na osvobození našeho největšího města v západních Čechách a historie naší země se tak přímo dotýká. Zúčastňujeme se oslav osvobození, rekonstrukcí bitev a skutečných historických událostí, jako například málo známá, ale důležitá Mise Velichovky. Jsme hlavní partneři města Plzně při pořádání Slavností svobody a velmi úzce spolupracujeme s Vojenským Historickým Ústavem. Další naší významnou činností je sbírání a renovace americké válečné techniky. Ke stálému jádru se postupně přidávají další přátelé a další vojenská technika a trojúhelníková nášivka se šestnáctkou je vidět čím dále častěji.

 

 

Novinky

čtyřtunový Diamond T Model 968 - nový kousek ve vozovém parku

29.08.2018 17:39
V sekci Naše Technika nově představujeme nedávný přírůstek - čtyřtunový Diamond T Model 968 majitele Honzy Tauera (zde).  

Příjeďte se na nás podívat do Lešan!

28.08.2018 10:09
Dne 1. září 2018 se uskuteční Tankový den Lešany, který každoročně pořádá Vojensko-historický ústav ve vojenském muzeu. Muzem se nachází ve středočeské obci Lešany. Na ústředním tankodromu předvedeme druhoválečnou bitvu. Akce má velkou účast jak ze strany veřejnosti, tak i nejvyšších...

Přírůstek do rodiny - střední tank M4 Sherman

24.08.2018 21:25
Letos na jaře přibyl do našeho vozového parku nový kus - americká ikona Druhé světové války, střední tank M4 Sherman (zde). Sledujte s námi, jak probíhá rekonstrukce Shermana pod vedením dílenského mistra Cpl Jelly Beyck.

Novinky o naší technice

13.08.2018 21:00
Průběžně doplňujeme a aktualizujeme informace o naší technice. Podrobnosti vyhledávejte a čtěte u jednotlivých záložek vlevo. 
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>