Vítáme Vás na stránkách Klubu vojenské historie 16. obrněné divize US Army.

Jsme parta kamarádů a naším koníčkem je vojenská historie, uniformy a technika z období Druhé světové války. Oživujeme historii pro vlastní radost i poučení široké veřejnosti. Naším cílem je představit americké vojáky, techniku a události podle dobových pramenů. Naším zájmem je především americká 16.obrněná divize, protože se přímo podílela na osvobození našeho největšího města v západních Čechách a historie naší země se tak přímo dotýká. Zúčastňujeme se oslav osvobození, rekonstrukcí bitev a skutečných historických událostí, jako například málo známá, ale důležitá Mise Velichovky. Jsme hlavní partneři města Plzně při pořádání Slavností svobody a velmi úzce spolupracujeme s Vojenským Historickým Ústavem. Další naší významnou činností je sbírání a renovace americké válečné techniky. Ke stálému jádru se postupně přidávají další přátelé a další vojenská technika a trojúhelníková nášivka se šestnáctkou je vidět čím dále častěji.

 

 

Novinky

nová kráska v ČR

18.09.2018 14:59
Dougles dnes dovezl z Anglie lehké průzkumné obrněné vozidlo, FORD M8. Jedná se o pravděpodobně nejvíce původní a kompletní kus na našem území, vyrobený v červnu 1944. O dalších podrobnostech budeme informovat v sekci naše technika.

Jedna naše menší bitva uprostřed romantiky na severozápadě.

18.09.2018 14:55
krátké bojové střetnutí na konci léta na Hoře Svaté Kateřiny v Krušných horách. 

Hudební klip I Charleston Pilsen

18.09.2018 14:28
Včera byl oficiálně představen videoklip I Charleston Pilsen, který byl natáčen během letošních Slavností svobody Plzeň. Klip společně připravil Pilsner Jazz Band Pilsner Jazz Band (píseň It Don't Mean A Thing If It Ain't Got That Swing (Duke Ellington, 1931), taneční skupina Dance by Lion´s...

čtyřtunový Diamond T Model 968 - nový kousek ve vozovém parku

29.08.2018 17:39
V sekci Naše Technika nově představujeme nedávný přírůstek - čtyřtunový Diamond T Model 968 majitele Honzy Tauera (zde).  
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>