Naše účast při natáčení

Náš klub se často podílí na natáčení videoklipů a filmů s druhoválečnou vojenskou tématikou, a to velmi často i v rámci mezinárodní produkce. Ve filmech můžete vidět nejenom naše členy, ale samozřejmě i naši vojenskou techniku.

V roce 2021 jsme odjeli do Bulharska s naším Shermanem a zahráli si v reklamě na videohru Warpath

                  

Film Jojo Rabbit z roku 2019 - v tomto filmu jsme zajišťovali veškerou vojenskou techniku a vojáky americké armády. Za spolupráci na filmu nominovaném v šesti oskarových kategoriích jsme obdrželi i poděkování od režiséra a producenta.

foto Jan Adler, Czech Anglo Productions 

                         

Film The Aftermath podle románu Rhidiana Brooka, kde si zahrála naše technika a někteří naši kamarádi, měl premiéru v roce 2019. Do poválečného Německa, válkou zničeného Hamburku přijíždí v roce 1946 Rachael Morgan, aby se setkala se svým manželem Lewisem, britským plukovníkem, který je pověřen obnovou rozbombardovaného města. Ve chvíli kdy se vydají do svého nového domova, Rachel je překvapena nečekaným rozhodnutím, které Lewis udělal – dům budou sdílet s jeho předchozím vlastníkem, německým vdovcem a jeho dospívající dcerou.

        

V roce 2021 jsme se zúčastnili natáčení filmu Norimberk pod taktovkou režiséra Nikolaje Lebedeva. Film s mezinárodní hereckou účastí zatím nemá bohužel známý termín evropské premiéry. 

 

Videoklip k písni PATRONA Z VÁLKY skupiny Gladly S.W.

 

Videoklip Charleston Pilsen, který natáčeli někteří z nás během Slavností Svobody v roce 2018. Klip společně připravil Pilsner Jazz Band Pilsner Jazz Band s písní It Don't Mean A Thing If It Ain't Got That Swing od Duke Ellingtona, taneční skupina Dance by Lion´s s choregrafií Lenky Sekaninové a Video Factory Production za podpory města Plzně. Natáčení klipu se s námi účastnili i naši kamarádi z KVH Tommy & Yankee z.s. Plzeň.

Film The Catcher Was a Spy je americký válečný film z roku 2018, který režíroval Ben Lewin a napsal Robert Rodat, podle stejnojmenné knihy Nicholase Dawidoffa. Paul Rudd jako Moe Berg, bývalý hráč baseballu, který se během druhé světové války zapojil do válečného úsilí a podílel se na špionáži pro americkou vládu.

  

Seriál Shadowplay je osmidílný thriller z poválečného Německa uvedený v roce 2020. Americký policista Max McLaughlin přijíždí v roce 1946 do Berlína, kde společně s dalšími lidmi zakládá policejní jednotku, která má všem pomoci se vypořádat se zmatkem, jenž nastal po druhé světové válce. Zatímco se snaží svrhnout Dr. Wernera Gladowa, hledá i svého bratra, který tajně zabíjí bývalé nacisty.     

    
      


Dánské filmové drama Skydeggen i mit øje z roku 2021. Válečný film podle skutečné události, kdy při bombardování cílů v Kodani dopadla omylem bomba i na školu plnou dětí a v ten okamžik se protly osudy několika obyvatel hlavního dánského města.  Ve scénách natáčených na letišti v Líních je vidět náš Clarktor Tractor M6.

 

V červenci 2013 se v českých Milovicích natáčela jihoafrická reklama agentury Ogilvy na tyčinku Lunch Bar od Kraft Foods. Náročná produkce v režii české Starlite Pictures si vyžádala zhruba čtyřicet komparsistů. A technika Šestnáctky opět v hlavní roli.

Film Dimenze - natáčeno v roce 2016, v kinech roku 2022. Náš konvoj americké těžké techniky byl napaden německým letectvem...