Vše začalo v roce 2010. Monika a Jirka Sklenářovi tehdy dokončili rekonstrukci lehkého průzkumného vozidla Ford M8, které inspirováni starými válečnými fotografiemi nazvali stejně jako tehdejší osádka "Detroit". Spolu s Walkerem začali jezdit pod označením 16. obrněné divize, 23. pruzkumné kavalerie. V létě se k nim přidal Tomáš Hradec jako fotograf. V roce 2011 na akci Bailey Bridge se poprvé připojil Pavel Rogl se svou nově zrekonstruovanou M8, podle dobových fotografií stylizovanou jako "Donna Mike"
Kolem lehkých obrněných průzkumných vozů Ford M8 se začala formovat parta nadšenců, kteří dali základ dnešní 16. obrněné divizi. Noví členové přinášejí novou techniku a dnes náš vojenský vozový park pokrývá celou škálu techniky americké armády, od středního tanku Sherman, průzkumného vozidla Scout Car, polopásových transportérů Halftrack, přes nákladní automobily GMC a Dodge až po ikonické Jeepy a vojenské motocykly Harley-Davidson. Kromě toho někteří členové vlastní unikátní armádní exempláře, jako např. tahač Clarktor nebo létající repliku průzkumného letadla Piper.
Každoročně nás naleznete na našich pravidelných akcích - v dubnu v na oslavách osvobození prvního českého města Chebu, v Plzni při květnových Slavnostech Svobody nebo např. na Pardubickém Friends Festu, který se koná každý srpen. Sami pořádáme týdenní Liberty Run, který připomíná válečný postup U.S. Army od česko-německých hranic až do Plzně. Je to neopakovatelná příležitost pro všechny účastníky vyzkoušet historickou techniku v opravdových polních podmínkách a prožít trochu válečné nepohody. Úzce spolupracujeme s Vojenským historickým ústavem AČR, kde každoročně v září provádíme ukázku techniky na Tankových dnech v jeho muzeum v Lešanech. Díky  vojenským motocyklům Harley-Davidson máme také dobré vztahy s českým Harley-Davidson klubem a v roce 2018 jsme se aktivně podíleli na pražském 115. výročí Harley-Davidson, konaným při příležitosti kulatých narozenin značky.