Náš kolektiv je jednou z největších skupin reenactorů v České republice, čítá několik desítek kamarádů. S dalšími desítkami kolegů z jiných skupin úzce spolupracujeme.  

Vše začalo v roce 2010. Monika a Jirka tehdy dokončili rekonstrukci lehkého průzkumného vozidla Ford M8. Inspirováni starými válečnými fotografiemi tohoto vozidla, které tehdejší osádka M8 z 23.průzkumné kavalérie nazvala familiárně "Detroit", začali jezdit pod označením 16. obrněné divize na rekonstrukce historických událostí. V létě se k nim přidal Tomáš jako fotograf a později se stal členem osádky. V roce 2011 na akci Bailey Bridge se poprvé připojil Pavel Rogl se svou nově zrekonstruovanou M8, podle dobových fotografií stylizovanou jako "Donna Mike". Kolem lehkých obrněných průzkumných vozů Ford M8 se začala formovat parta nadšenců rozhodnutých představovat 16. obrněnou divizi. Noví členové přinášejí novou techniku a dnes náš vojenský vozový park pokrývá celou škálu techniky americké armády obrněné divize, od středního tanku Sherman, průzkumného vozidla Scout Car, polopásových Haltracků, přes nákladní automobily GMC a Dodge až po ikonické Jeepy a vojenské motocykly Harley-Davidson. Kromě toho někteří členové vlastní unikátní armádní exempláře, jako např. tahač Clarktor nebo létající repliku letadla Piper.

Každoročně nás naleznete na našich pravidelných akcích - v dubnu v na oslavách osvobození prvního českého města Chebu, v Plzni při květnových Slavnostech Svobody nebo např. na Pardubickém Friends Fest, které se konají každý srpen. Sami pořádáme každoroční týdenní Liberty Run, který připomíná válečný postup U.S. Army od česko-německých hranic až do Plzně. Je to neopakovatelná příležitost pro všechny účastníky vyzkoušet historickou techniku v opravdových polních podmínkách a prožít trochu válečné nepohody. Máme úzkou spolupráci s vojenským historickým ústavem (muzeem v Lešanech), kde každoročně v září provádíme ukázku techniky na Tankových dnech. Díky  vojenským motocyklům Harley-Davidson máme také dobré vztahy s českým Harley-Davidson klubem a v roce 2018 jsme se aktivně podíleli na pražském 115. Výročí Harley-Davidson, konaným při příležitosti kulatých narozenin značky.