Kalendář akcí 2021

1. - 2. 5. 2021 Kvilda na Šumavě  

S těžkou technikou při bojové ukázce z konce války, opět a moc rádi, na Šumavu. První letošní akci pořádá obec Kvilda a místní KVH Gabreta v klínu šumavské přírody. Děkujeme pane Václave Vostradovský za opakování skvělého podniku!
                                          

3. - 6. 5. 2021 Liberty Run - po stopách americké armády ze Šumavy až do Plzně

Na cestě divokou přírodou jihozápadních Čech, s připomínkou května 1945.

                                          

7. - 9. 5. 2021 Slavnosti Svobody v Plzni 2021

V roce 1945 osvobozovala 3. americká armáda generála George Pattona jihozápadní část dnešní České republiky. Největším městem, které Američané osvobodili, byla Plzeň. Podle zachovaných materiálů se první americká vozidla objevila v Plzni 6.5.1945 ve směru od Skvrňan v osm hodin 15 minut. Byly to tanky 16. obrněné divize. Odpoledne za nimi dorazili příslušníci 97. pěší divize. Svou pouť v Plzni zakončili vojáci slavné 2. pěší divize zvané Indian Head. První tank v ulicích města nesl jméno Calamity Jane.
Letošní, již 76 výročí příchodu američanů do Plzně si připomeneme jako každoročně spolu s ostatními kamarády i širokou veřejností. S ohledem na omezení související s pandemií, budeme v Plzneňských ulicích presentovat naší vojenskou techniku formou výstavy od 7. do 9.5. 2021.

                                                                                                        

26. 6. 2021 Rokycany - Den pozemního vojska - Bahna 2021 u Strašnic 
Účastníme se pravidelného setkání a přehlídky vojenské techniky na Rokycansku. Den pozemního vojska "BAHNA" patří k největším prezentacím Armády České republiky na veřejnosti. Probíhá každoročně od roku 1990 v prostoru vojenského cvičiště Bahna u Strašic. Budeme součástí dynamické ukázky bitvy na západní frontě. K naší lítosti bude akce Bahna bude bez přímé účasti veřejnosti, ale bojová ukázka bude přenášena on-line.   

                                        
14. 8. 2021 Pardubice - Festival americké kultury - Friends Fest 2021

Jsme součástí velkolepého festivalu na Pardubickém dostihovém závodišti, plném americké kultury, amerických silničních křižníků z 50. a až 80. let, motocyklů Harley-Davidson a Indian, skutečných koní, kovbojů i indiánů, americké hudby a vůbec všeho co s Amerikou souvisí. Plánujeme dobový vojenský tábor naší 16. obrněné divize.