Akce 2016

Back to 1945

Poslední akcí v roce byl listopadový ples v plzeňské Alfě, kde k tanci hrál Pilsner Jazz Band. Ozvláštněním večera se stal nečekaný příchod 82nd ABN z jejich tréninkového tábora poblíž Plzně.

Galerie na Walker's Gallery

Fotogalerie Sara Bates

Den veteránů VHÚ Praha

Už tradiční vystoupení s ukázkou techniky proběhlo na Den veteránů na Vítkově. Dospělí i dětští návštěvníci měli opět možnost se seznámit zevnitř i zvenčí s našimi stroji.

Fotogalerie Sara Bates

Den archeologie Most

Zpestřením v akcích Šestnáctky byla účast na mosteckém Dni archeologie, seznamujícím s archeologií od pravěku po Druhou světovou válku. Naším příspěvkem byla ukázka tábora, techniky a přednáška o výstroji posádky amerických bombardérů.

Fotogalerie Sara Bates

Babiny

V Babinách pověstných broukem listonohem letním a jízdami offroadů jsme byli letos poprvé. Místní terén nám posloužil k ověření schopností naší techniky. Návštěvníkům jsme také předvedli ukázku naší výzbroje a výstroje.

Fotogalerie Sara Bates

Kovářská

Letos náš dobový tábor 82. výsadkové a 16. obrněné doplnila i 26. pěší divize s polní kuchyní. Významnou součástí programu byl sobotní průvod k památníku padlých letců. Následoval seskok parašutistů a ukázka naší výzbroje a výstroje. Vrtulník Bell 47, který byl novinkou loňských oslav, opět nabízel zájemcům vyhlídkové lety. Před večerní prohlídkou muzea jsme navštívili místo dopadu německého letadla jednoho z účastníků bitvy nad Kovářskou.

Fotogalerie Sara Bates

Friends Fest

Šestnáctka byla pozvána do Pardubic na Friends Fest seznamující v širokém záběru s americkou kulturou a historií. Během dne jsme předvedli dvě bitvy a v komentované ukázce představili naší výstroj, výzbroj a techniku.

Fotogalerie Sara Bates

Fotogalerie Pavel Kopřiva

Zahájení sezóny VHÚ Lešany

Letošní Lešany jsme překvapili zrekonstruovaným a opět pojízdným tahačem tanků Diamondem. Diváci sledující naši techniku v pohybu v aréně měli později možnost se s ní seznámit i zblízka.

Galerie na Walker's Gallery

Fotogalerie Sara Bates

Dobývání pivovaru Kolčavka

Areál pivovaru Kolčavka ve Vysočanech nám posloužil k fiktivnímu boji z konce Druhé světové války. Po odpolední bitvě, v mezičase pře večerní reprízou, měli diváci možnost prohlédnout si naši i německou techniku.

Fotogalerie Sara Bates

Slavnosti svobody Plzeň

Letošní chloubou našeho tábora byl zrekonstruovaný a opět pojízdný tahač tanků Diamond. Jídlo opět zajistil klub 26th ID a letos se postaral i o dobové polní sprchy. Komentovaná ukázka naší techniky a výstroje nahradila tradiční konvoj.

Galerie na Walker's Gallery

Fotogalerie Sara Bates

Fotogalerie Pavel Kopřiva - camp

Fotogalerie Pavel Kopřiva - bitva v Dobřanech

Liberty Run

Šestnáctka se probíjela sérií průzkumných akcí a nočních přepadů Chebskem do Plzně. Tuto šestidenní cestu s námi absolvovaly i spřátelené kluby 82nd ABN a 101st ABN. Mimořádnou událostí byla návštěva vnuka veterána Charlese Nobla v našem táboře. V Plzni jsme již tradičně obsadili Proluku a zúčastnili se Slavností svobody.

Galerie na Walker's Gallery

Fotogalerie J.K. Dundee

Fotogalerie George Jefferson

Fotogalerie Sara Bates

Training Camp

Akce byla věnována výcviku jednotlivce a skupiny a zaměřena zvláště na nováčky. Skupiny nacvičovaly taktiku, se kterou nám pomohli kolegové z německé strany přípravou situací, ve kterých jsme si vyzkoušeli různé postupy. Večer následovala přednáška o osvobození Plzně se zaměřením na 16th AD, kterou pro nás připravili kolegové z KVH Tommy & Yankee z.s. Plzeň.

Fotogalerie