Akce 2017

Kovářská

Letošní Kovářská byla současně 20. výročím založení Muzea letecké bitvy nad Krušnohořím. Stravu našeho dobového kempu nad městem zajišťovala opět 26. pěší divize. Bojová ústroj byla novinkou konvoje po hlavní třídě, v minulosti vždy předváděném ve vycházkovém. Odpoledne jsme věnovali návštěvě místa dopadu sestřeleného FW190.

Fotogalerie Pavel Kopřiva

Tankový den Lešany

Na letošním Tankovém dni v Lešanech jsme předvedli v aréně velkolepou bitvu. Kromě Šestnáctky se jí zúčastnily tyto kluby vojenské historie: 82nd AD, Tommy&Yankee, Budčeves, Gabreta a Gardekorps-Praha.

Fotogalerie

Zahájení sezóny VHÚ Lešany

Na zahájení sezóny v Lešanech jsme předvedli nové přírůstky naší techniky - Clarktor a Scout car. Tuto i další techniku měli diváci možnost vidět nejen zblízka ale i v pohybu v aréně, včetně ukázky střelby.

 

Galerie na Walker's Gallery

Slavnosti Svobody

Pro letošní plzeňské Slavnosti svobody nám byla vyhrazena lokalita v parku za budovou Plazy. Proti loňské Proluce jsme získali mnohem větší prostor nejen pro ukázku více techniky, ale i pro vybudování zázemí, jako dílen, party stanu, polních sprch a stanu velení. Areál parku s námi sdílely spřátelené kluby a o stravování se tradičně postarala 26. pěší divize. Letos se opět konal nedělní konvoj po Klatovské třídě.

Fotogalerie Pavel Kopřiva - camp

Fotogalerie Pavel Kopřiva - konvoj

Fotogalerie Jan Archetto

Kvilda

Náš podíl na letošním dění na Kvildě byl narušen nečekaným sněžením. Plánované ubytování ve stanech bylo přesunuto do obecního sálu, kde se také konaly dvě přednášky tématicky se vztahující k Druhé světové válce. Druhý den po statické ukázce naší techniky jsme předvedli rekonstrukci událostí ze Zhůří na jaře 1945.

Fotogalerie Sara Bates