Akce 2011

Hurtgen Forest

Rok 2011 uzavřela jedna z nejpovedenějších akcí. V sychravém počasí probíhaly noční přepady za podpory techniky, v ranních hodinách provedla americká armáda masivní útok, který byl odražen. Útoky probíhaly po celý den a Němci statečně bránili téměř nedobytný vrchol kopce.

Fotogalerie

 

Mordová rokle

Netradiční akce pro Šestnáctku - nahlédli jsme do budoucnosti a pomohli svým synům ve vietnamské válce. V prostředí známém spíše v zimních měsících se nám povedlo odrazit útok Vietcongu a uhájili jsme důležitou pozorovatelnu.

Fotogalerie

Bahna

Letošní bahna plně dostála svému názvu. V deštivém počasí jsme se vrátili na konec války, kdy německá armáda prchala na demarkační linii tlačena rudou armádou. Poslední zbytky německé techniky se pokoušejí probít, ale vše je marné a s podporou stíhače tanků M36 na naší straně nemají šanci.

Fotogalerie

Aviatická pouť

Letošní největší letecká show v České republice byla ve znamení Normandie. Výsadkáři seskočili z Dakoty, která byla ostřelována z německých pozic. Po vylodění jsme se museli co nejrychleji spojit se 101. a 82. výsadkovou. Víkend plný sluníčka s nabitým programem od rána až do večera zakončil nízký průlet Spitfirea nad naším táborem.

Fotogalerie

Bailey Bridge 

Poprvé Šestnáctka přijíždí na bitvu s M8 Pavla Rogla. Po večerním promítání filmu z minulého roku usíná dobový tábor. Probouzíme se do slunného dne a po tradiční přehlídce na Velkém náměstí začíná bitva. Společně s prvním výstřelem začíná pršet, ale déšť nikoho neodradí od maximálního nasazení v atraktivním terénu u originálního Baileyho mostu.

Fotogalerie

Assault 2011

Počernická Sedmnáctka pořádá první ročník akce Assault 1945. Na jednodenní akci přijíždí M8 Detroit, která podpoří 17. výsadkovou při dvou ukázkách z konce války. 

Fotogalerie

Ardeny

Letošní Ardeny mají své bojiště v Mordové rokli. Přeje nám počasí, o jakém by si v roce 1944 mohli účastnící bojů nechat zdát. Po tmavé mrazivé noci se probouzíme do slunečného dne a začínáme se bránit německému obklíčení. Útoky jsou stále častější a obklíčení se nedaří prolomit až do večerních hodin.

Fotogalerie